Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

AKREP BURCU

 Gezegeniniz: Mars ve Plüton
 
 Grubunuz: Su
 
 Uğurlu gününüz: Salı
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Karanfil, begonya
 
 Uğurlu taşınız: Topaz, necef
 
 Uğurlu renginiz: Kırmızı, siyah
 
 Uğurlu sayılarınız: 9,13
 
24 Ekim - 22 Kasım
 Uğurlu kokularınız: Zambak, okaliptüs, manolya
 
Akrep Su grubunun ikinci burcudur. Akrep'leri tanımak imkansızdır çünkü hep uç noktalarda dolaşırlar. Akrep insanı sezgili, güçlü, kurnaz, kıskanç ve acımasız olarak bilinir. Akrep'e güçlü bir akıl, inanılmaz çekicilik, türlü yetenek verilmiştir.
Akrep hırslı, muhafazakar ve duygusaldır. Son derece cana yakın, sevimli, dost canlısı, konuşmasını bilen, kolaylıkla ahbap olabilen bir insan gibi görünebilir. Yalnız onu tanıdıklarını sananlar yanılabilirler. İç dünyasıyla dış görünüşü bir birine hiç uymayabilir. Güler yüzü yoğun, yakıcı duyguları ustalıkla gizleyebilir. Ayrıca yapılanları unutmaz ve karşılık vermek için fırsat kollar. Kısacası kincidir.
Akrep kaybetmekten hiç hoşlanmaz. Amaçlarının peşinden koşarken önündeki bütün engelleri aşar ve güçlü bir direnç gösterir. Kararlı ve iradeli yapısı, hedeflerine ulaşmaktaki en büyük avantajıdır. Akrep'ler kendilerini kandırmazlar acı da olsa gerçekle yüz yüze gelmek isterler. Gösterişi sevmediği için başkalarının onun yaptığı isi bilmesi önemli değildir. Amacından şaşmaz, başaracağım der ve başarır.
Su grubu burçların insanları kuruntucu ve kıskanç olurlar. Ama hiç biri Akrep'le boy ölçüşemez. O inanılmaz derecede kuşkucudur. Ortada kuşkulanacak bir şeyler olmadığı zaman bile bir şeyler icat eder, her sözde ikinci bir anlam arar. Bu arada ona yakın olan kimseleri üzer. İstek ve arzuları ise şiddetlidir. Bunları tatmin etmek için her yola başvurur. Bu bazen hem kendisi, hem de başkaları için tehlikeli olabilir.
Akrep'in yıldızları kuruntu ve kuşku yaratırken, bir yandan da onu inanılmayacak derecede güçlü sezgi yeteneği ile ödüllendirirler. Akrep olacakları önceden hissedebiliyor. Zeki ve akılcıdır. Analizci bir kafaya sahiptir. Bütün duygularına karşın oldukça uygar biridir. Herkesle uyum içinde olmaya gayret gösterir. İyi niyetli olduğunu sezdiği kişilere ilişmez. Çok gerekmedikçe, Akrep saldırganlığını, mücadeleci yapısını açıkça ortaya koymak istemez. Ama kötü niyetli olduğuna inandıklarına çok dikkat eder. İnanılmaz güçlü, yakıcı duygularını gizler ve tetikte bekler. Güçlü istekleri vardır, yolunda duran her şeyi silip süpürebilir. Önündeki her türlü engeli asmak için kendini gereğinden fazla zorlayabilir.
Akrep duygulu, duyarlı ve esrarlı olabilir. Burcun ikinci yıldızı ona çekicilik vermektedir. Bakışları çok etkileyicidir. İnsanlara yaklaşmasını, onları etkilemesini bilir. Fakat bunu ender olarak yapar. Akrep insanları sever, ama onlara asla güvenemez. Bu huy onda doğuştan var. Yıldızla ona kuşku veriyorlar. Güler yüzü pek çok şeyi saklar. Akrep'i tanımak ve anlamak gerçekten güçtür. Ayrıca gizliliğe tutkundur. Bu yüzden özellikle kendisiyle ilgili konularda ağzını açmaz. Susmasının bir başka nedeni de gizli planlarının ortaya çakmamasını garanti altına almaktır.
Akrep'ler paraya aşırı düşkünler. Parayı elde ederler ve kolay harcamazlar. Aşırı sıkı elli, hatta cimri bile olabilirler. Başkalarının harcama yapmasını tercih eder, kendi paralarını saklarlar.
Akrep'in sayısız dostu vardır. Dostlarının sorunları onu ilgilendir ve çözmek için çareler arar. Bazen dostlarını kıskanabilir. Dostları Akrep'ten para istemediği sürece uyum içindedirler. Para istenildiğinde kuruntu ve kuşkuya kapılıp iyi niyetinin kötüye kullanıldığını düşünür. Zeki ve müteşebbistir ama riskten asla hoşlanmaz. Sonuçlarından emin olmadığı hiç bir eyleme kalkışmaz.
Akrep ailesine düşkündür. Toplum ilişkilerinde başarılıdır. Yemeği, içmeyi, gezmeyi, eğlenmeyi sever. Bu burcun insanları girişkendir, büyük bir güce, analizci bir kafaya ve doğal bir çekiciliğe sahiptir. Topluma yakışan biridir. Çok fazla sever, çok fazla bağlanır, çok fazla değer verir. Sevgiye ve cinselliğe çok önem veren bir insandır. Çok genç yaşta evlenmeye teşebbüs edebilir. Çok duyguludur. Sever ve sevilirse mutlu olur.
Cesur, atılgan, sağlam yapılı, akılcı ve sezgili bir insandır. Seçeceği alanda başarılı olacaktır. Yalnızca kendine uygun alan seçmelidir.
Başarılı olacağınız meslekler: Yönetici, organizatör, endüstri lideri, psikolog, komutan, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, dedektif, teknik mühendis, eczacı, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı, polis, medyum, asker
Olumlu yönleri: sırdaş, güçlü duygu, gerçek dost, amaca bağlılık, sezgi gücü, anlayışlılık, ince fikirlilik,süreklilik, kararlılık, cazibeli, çalışkan, karlı, dikkatli
Olumsuz yönleri: kıskançlık, kindarlık, alınganlık, dik kafalılık, gizlilik, kuşkuculuk, ihmalkarlık, acımasızlık, inatçılık, başına buyrukluk, zehirleyicilik, alaycılık
Burcun ünlüleri: Lomonosov, Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, Pablo Picasso, Marie Curie, Monet, Dostoyevski, Nadia Comanecchi, Pablo Picasso, Prens Charles, Rock Hudson, Voltaire, R. Kennedy, François Mitterand
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet