Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

ASLAN BURCU

 Gezegeniniz: Güneş
 
 Grubunuz: Ateş
 
 Uğurlu gününüz: Pazar
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Orkide, gül
 
 Uğurlu taşınız: Sarı pırlanta
 
 Uğurlu renginiz: Sarı, altın
 
 Uğursuz gününüz: Cumartesi
 
23 Temmuz - 23 Ağustos
 Uğurlu kokularınız: Portakal çiçeği, yasemin
 
Aslan burcu burçların en gururlusudur. Bu burç insana cesaret, güven, güç, kuvvet, direnç verir. Aslan insanı çok güçlü kişilik sahibi biridir. Kimse onu kolay kolay yenemez. Aslan kendine çok güvenen, üstünlüğünü dünyaya duyurmaya hazırlanan, tutucu, otoriter, iyi plan yapan, yılmadan çalışan, emretmeyi seven biridir. Aslan herkesi yönetmek ister. Kimse onunla başa çıkamaz.
Aslan insanı edindiği bilgi ve tecrübelerden yararlanmasını çok iyi bilir. Kendi bilgi hazinesi yetersiz geldiği durumlarda ustalıkla bilgili insanlardan faydalanır.
Aslan para kazanmasını ve harcamasını iyi bilir. Son derece cömerttir. Parayı sevdiklerine verir, zevk aldığı şeylere harcar. Lükse ve rahata oldukça düşkündür. Cimrilikten hoşlanmaz ve çevresindekilerin cimriliği onu şaşırtabilir.
Aslan'ın kapısı bütün arkadaş ve dostlarına açıktır. O herkesi evinde misafir etmeyi sever ve misafirlerine karşı oldukça cömert davranır. Evine gelenlere nazik davranıp uyum sağlamaya çalışır. Aslan'larda sahnede olmak, dikkati çekmek için güçlü bir istek söz konusudur.
Aslan bir kraldır. Emir vermekten, kumanda etmekten hoşlanır. İyi bir önderdir. Güçlü bir isteğe sahiptir. İstediklerini kabul ettirmek onun huyudur. Kendinden oldukça emin bir biçimde harekete geçer. Bazen karar vermekte çok aceleci davranabilir. Çünkü Aslan'ı mantığından çok duyguları yönlendirir. Yönetilmeyi sevmez ve kabul etmez. Oldukça gururludur. Gururundan dolayı kendisini asla suçlamaz.
Bu burçta doğanların mıknatıslı kişilikleri vardır. Etkilemek istedikleri insanı rahatlıkla etkileyebilirler. İyi zamanlarında, heyecanlı etkileyici güler yüzlü başkalarının yaşamına ışık getiren hatta bunu görev olarak üstlenen, iyimser kişilerdir. Aslanlar genellikle basarili olurlar. İçten kendine güvenen açık sözlü insanlar oldukları için herkesin kendileri gibi dürüst olduğunu düşünür ve tersi bir davranışta hem üzülür hem öfkelenirler.
Aslan burçluların cinsellikleri güçlüdür. Ateşli bir sevgili oldukları söylenebilir. Sevdiğinde bütün benliğiyle sever. Aslanla geçinmek pek zor değildir.Aslan insanları sıcak, arkadaş canlısı ve hassastırlar, ama duygularında her zaman yoğunluk yaşamazlar. Çok bağlandıkları bir insanı bir anda yüzüstü bırakıp terk edebilirler.
Başarılı olacağınız meslekler: Kuyumculuk, artistlik, sporculuk, öğretmenlik, astrologluk, askerlik, aktörlük, doktorluk, kimyacı, dişçi, idarecilik
Olumlu yönleri: Cömert, yüce gönüllü, fedakarlık, yaratıcı, eli açık, coşkun, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli
Olumsuz yönleri: Kendini beğenmiş, kibirli, iktidar delisi, kaba, züppe, otorite, diktatörlük, sabit fikirlilik
Burcun ünlüleri: Fidel Castro, Alexander Dumas, Henry Ford, Mopassan, Alfred Hitchcock, Arnold Schwarzenegger, Benito Mussolini, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Claudie Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Bernard Shaw, Louis de Funes, George Hamilton
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet