Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

BALIK BURCU

 Gezegeniniz: Neptün
 
 Grubunuz: Su
 
 Uğurlu gününüz: Perşembe
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Zambak
 
 Uğurlu taşınız: Akvamarin
 
 Uğurlu renginiz: Yeşil, mavi
 
 Uğurlu sayılarınız: 3,7
 
21 Şubat - 20 Mart
 Uğurlu kokularınız: Manolya, leylak, zambak
 
Balık Su grubunun son burcudur. Balık burcu insani nazik,mütevazı, düşünceli ve özverilidir. Balık insanında Su grubunun neden olduğu derin duygular bulunmaktadır. Duygularıyla hareket etmeye eğilimli olan Balık için mantık süzgecini kullanmak oldukça zordur. Başkalarının duygu ve gereksinimlerine karşı çok duyarlıdır. Başkalarına karşı oldukça duyarlı olduğu için özveride bulunarak kendi isteklerini ikinci plana atarak, yanlış hareket edebilir.
Balıkların espri anlayışları ve mizah duyguları güçlüdür. Ortamlara adapte olmakta zorlanmazlar. Balık burcu insanının en önemli özelliği romantizmi ve hayal gücüdür. Balık doğayı sever ve onun güzelliklerine düşkündür. Dürüsttür, sahtekarlıktan, yalandan hiç hoşlanmaz. Balık oldukça alçak gönüllüdür. Bazen kendisinin önemsiz bir kişi olduğuna bile inanabilir.
Balık'ların sezgi güçleri kuvvetlidir. Bu sayede insanların duygu ve düşüncelerini çok kolay anlarlar. Bazı Balık'lar içine kapanık ve karamsar olabilirler. Sadece üşendiği, bazen de kendine güvenmediği için susmayı tercih ederler.
Balık hayalci olduğu için bazen güncel olaylara kayıtsız kalabilir, onlara gözlerini kapayabilir. Yaşam görüşü ciddidir, ama gerçekçi değildir. Balık hayal dünyasında yaşayabilir. Alkole merak salabilir. O daha fazla iç huzura önem verir. Müzik, şiir, dans gibi sanatlarla uğraşarak yada şiirler, hikayeler yazarak bu huzuru sağlayabilir.
Balık ayrıca sabırlı, cömert, eli açık, duyarlıdır. İkna yeteneği güçlüdür. Genelde herkesle uyumludurlar ve iyi geçinirler. Balık candan bir dost olabilir. Özellikle gece yaşamını çok sever ve dostlarıyla eğlenmeye gider. Dostları için Balık bir hayli özveride bulunur. Onlara sorunlarında daima yardımcı olur. Balık kendi iç dünyasında bir az sorunludur. Bazen iyimser, bazen karamsar olabilir.
Balık burcunun insanı tam anlamıyla duygularına bağlıdır. Bu nedenle para konusunda ne yapması gerektiğini bilmez. Üstelik bazen çok cömerttir. Eline geçen parayı bir anda harcayabilir. Parası varsa hemen borç verebilir ve bunu unutur. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Balık'lar evlerinin rahat ve güzel olmasından hoşlanırlar ve bu amaçta para harcamaktan çekinmezler. Onlar zevkli insanlardır ve rahatlarına, huzurlarına düşkündürler.
Balık çok yeteneklidir. Fakat hiçbir zaman kararlı davranamaz. Ayrıca fazla çalışkan olduğu söylenemez. O ancak sevdiği işi yapabilir. Eylemleri yüksek ideallerine ve heyecanına bağlıdır.Tek başına hareket etmesi çok güçtür. Yanında ona yol gösterecek biri olmalıdır.
Balık insanı cana yakın, yumuşak huylu, sempatik, çekici biridir. Romantik mizaçları gereği hemen aşık olur. Yalnız Balık değişen insanların burcudur. Bugün seven Balık yarın bırakıp gider. Karşısındakini hep ilginç ve çekici bulmak ister. Yaşantısında sevgiyle birlikte lüks ve güzelliğe de önem verir. Balık'lar duygusal ilişkilerinde oldukça kararlıdırlar.
Bazı balıklar gizemli bilimlere ilgi gösterirler. Bu balıklar mistik güçleri, bilinmeyen sırları araştırmaya bayılırlar. Felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi severler. Sezgi güçleri kuvvetli olduğu için Balık'lar medyum olabilirler.
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, şairlik, kimyagerlik, psikologluk, balıkçılık, aktörlük, öğretmenlik, dans, sosyal yardım görevlisi, denizcilik, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazarlık, fotoğrafçılık
Olumlu yönleri: Şefkatli, yaratıcı, soğukkanlı, alçak gönüllü, hassas, sezgili, iyi niyetli, yardımsever, sevimli, duygusal, duyarlı, uyumlu, hassas, iyi kalpli, merhametli, anlayışlı, canlı
Olumsuz yönleri: dikkatsiz, belirsiz, ihmalci, karamsar, çekingen, alıngan, gizliliği seven, kendi değerini küçümsemek, zayıf iradeli, kararsız
Burcun ünlüleri: Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Cindy Crawford, Hugo, Jerry Lewis, Lisa Minelli, Michelangelo, Ornella Muti, Rossini, Ursula Andress, Yuri Gagarin, Copernicus, Montaigne, Auguste Renoir, Georges Frederich Hendel, Antoni Vivaldi, Frederich Chopin, George Washington, Elizabeth Taylor
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet