Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

BAŞAK BURCU

 Gezegeniniz: Merkür
 
 Grubunuz: Toprak
 
 Uğurlu gününüz: Çarşamba
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Menekşe, lavanta
 
 Uğurlu taşınız: Safir
 
 Uğurlu renginiz: Sarı, mavi
 
 Uğurlu sayılarınız: 5,6
 
24 Ağustos - 23 Eylül
 Uğurlu kokularınız: Leylak, lavanta
 
Başak burcu insanları mantıklı, entellektüel, pratik, gerçekçi, çalışkan bir kişilik sergilerler. Bu insanlar olaylara daima mantıksal yaklaşırlar. Analitik bilgiye önem verirler. Başarılı olmak için her şeylerini ortaya koyarlar. Başak insanı dostluk sever, insanlarla içli dışlı olmaya bayılır. Hiç tanımadığı insanlara bile yaklaşıp konuşmaya başlayabilir. İnsanlar onun esprili sözlerinden ve zekasından zevk alır.
Başak insanı zarif, temiz, tertipli, sevimli, şirin ve zeki olduğu için insanları kendisine çekmeyi başarır. Çok titiz ve düzenlidir. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Ama Başak tipi zekaya önem verir ve akılcıdır. Onun duyguları çok derinlere saklanır. Kendilerini ve çevrelerindeki kişileri analiz etmeyi çok severler. Her şeyi olması gereken yere oturtmaya çalışırlar. Çevrelerinde her şeyin temiz, düzenli olmasını isterler. Okumaya düşkündürler. Yasama pratik yönden bakarak mistik konularla pek ilgilenmezler. İleri görüşlü insanları sever yakınanlardan hoşlanmazlar oysa kendileri çok yakınırlar.
Başaklar çalışmayı çok severler ve genellikle işlerinde başarılıdırlar. Her türlü iş dalında başarıyı yakalayabilirler. Ne istediklerini bilirler. Bir işe atılmadan önce analiz eder, araştırılar. Riski sevmezler. Her zaman kendi yöntemlerini savunurlar. İşin zorluklarından kesinlikle çekinmezler. Bir şeyi elde etmek isterlerse onun üzerine inatla gitmeye devam ederler. Hata yapmaları, işi yarım bırakmaları onların disiplinli ve düzenli yapılarına uymaz. Bu nedenle yapmak istedikleri işin sonuna kadar giderler.
Başak çabuk kızıp öfkelenen tip değildir. Adımlarını çok dikkatli atar. Başak insanlarının büyük bir kısmı bağımsız olmaktan yanadırlar ve insanın kendi gücüne güveninin ve kendine olan saygısının insana mutluluk ve huzur verdiğine inanırlar. Başak en sevdiği insani en fazla eleştirir. Ancak eleştiri kabul etmez, çünkü zaten kendisini de eleştirmektedir. Sevdiği insanla aklı kadar duygularını da paylaşmayı, kendinin ve o insanin duygularını önemsemeyi, tartışma anında savunmaya geçmemeyi öğrendiğinde iyi bir ilişki için adim atmış sayılır.
Başak için zor olan hiç bir görev veya çözemeyeceği hiç bir sorun mevcut değildir. Aynı zamanda analizci yapısıyla gözünden hiçbir ufak ayrıntı kaçmaz. Eleştirmeye bayılır. İnsanları eleştirirken onları kırdığının farkına varmaz. Başak çok ender olarak insanların iyi yönlerini onlara söyler. İnsanları övmek Başağın yapabileceği en son şeydir.
Başak sevgiye ve duygusal olaylara değer vermez. Cinsellik onun için hiçbir önem taşımaz. Çoğu zaman bu konuları konuşmaktan bile hoşlanmayabilir. Kendi isteklerini, duygu ve düşüncelerini kolay anlatamaz.
Başak çok akıllıdır. Çeşitli bilim ve iş dallarında başarılı olabilir.
Başarılı olacağınız meslekler: Çeşitli bilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci, öğretmen, müfettiş
Olumlu yönleri: Dikkatli, cana yakın, temiz, alçak gönüllü, disiplinli ve metotlu bir hayat, ayırdedici, inceleyici,dürüst, düzeli, esprili, titiz ve dakik.
Olumsuz yönleri: Çekingenlik, cesaretsizlik, acelecilik, aşırı eleştiricilik, aşırı meraklılık, kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan, geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkaran, önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran.
Burcun ünlüleri: D. H.Lowrence, Agatha Christie, Jackueline Bisset, Lew Tolstoy, Goethe, A. Dvorak, Ingrid Bergman, Büyük İskender, Greta Garbo, Jimmy Connors, Larry Hagman, Linda Gray, Michael Jackson, Peter Falk, Peter Sellers, Pierre Curie, Raquel Welch, Richard Gere, Sean Connery, Sophia Loren, Vitali Hakko
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet