Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

BOĞA BURCU

 Gezegeniniz: Venüs
 
 Grubunuz: Toprak
 
 Uğurlu gününüz: Cuma
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Karanfil, gül
 
 Uğurlu taşınız: Zümrüt
 
 Uğurlu renginiz: Mavi, pembe, lila
 
 Uğurlu sayılarınız: 4,6
 
21 Nisan - 20 Mayıs
 Uğurlu kokularınız: Karanfil, ıtır
 
Toprak grubunun ilk burcunda doğmuşsunuz. Boğa insanı sabırlıdır ve sorumluluk sahibidir. Kendi yolunu çizip bildiği gibi çalışmayı ve sonuca varmayı ister. Bir hayli yetenekli ve yaratıcıdır. Disiplinli ve düzenlidir. Yapmak istediklerini planlayarak gerçekçi bir şekilde hayata geçirir.
İş konularında başarılıdır. Yönetmeyi sever, emir almaktan hoşlanmaz. Çok çalışkan olarak bilinmemektedir. İşleri ağırdan alma huyu, hatta tembelliği yüzünden yakınlarının tepkileri ile karşılaşabilir. Ancak sevdiği, ilgisini çeken bir konu olursa işe girişir. Oldukça sabırlıdır, aceleden hoşlanmaz.
Sürprizlerle doludur. Bazen insanları beklenmedik hareketleri ile şaşırtır. Zor sinirlenen bir yapıya sahip olsa da eleştirildiği zaman kabalaşabilir. Eleştiriden hoşlanmaz. Boğa kışkırtıldığı zaman tehlikeli ve inatçı olabilir. Bu durumda kimse ona laf dinletemez.
Paraya düşkündür ve zengin olma hayalleri kurar. Bu arzusu onu tutumlu olmaya zorlar. Amaçlarına ulaşmak için hiçbir engel tanımaz. Amaçları konusunda kendinden emin ve kararlıdır. Boğa elindekileri kolay kolay riske atmaz. Bir yatırıma atılmadan önce çok iyi düşünüp taşındıktan sonra isteklerini elde etmek için eyleme geçer. Çevresindekiler ona cimri yakıştırmasında bulunabilirler.
Boğalar yenilikçi olarak tanınmamaktadırlar. Bazen çok sabit fikirli ve tutucu olabiliyorlar. Bu özellikleri onların başarısına gölge düşürebilir. Değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışmalıdırlar. Boğalar dikkatli ve amaca bağlı özellikleriyle tanınırlar. Kişilerle uyum sağlamayı çok iyi bilirler. İnsanlara yardim etmekten çok hoşlanırlar. Evlilik, meslek gibi konularda güvende olmayı isterler. Sabırlı ve sıcakkanlı yapıları sayesinde iyi dost olurlar.
Boğa insanı duyguludur ve aşkın sembolü olan Venüs tarafından yönetilir. Doğayı sever. Yapay ortamlardan çabuk sıkılır. Tatil yapmaya, doğayla baş başa kalmaya bayılır. Eksiklerini gidermek ve yaşamı tanımak için bilgi edinmek, öğrenmek ister. Ayrıca rahata düşkünlüğü ile de tanınır. Bazıları Boğa'ların boğazlarına çok düşkün olduklarını düşünürler. Boğalar çok fazla yerler ve bazen bu huyları yüzünden önemli sağlık ve kilo problemleri ile karşılaşabilirler.
Aşka ve cinselliğe önem verir. Sahiplenme duyguları güçlüdür. Bu da onu kıskançlığa ve kuşkuculuğa götürebilir. Koruma içgüdüsüyle hareket edebilir. Bir evlilikte Boğa burcu mensubu için cinsellik basta gelir. Aşkta idealist değil, cinsel içgüdülerine göre hareket eden kişilerdir.
Boğa'lar genellikle sanata ve müziğe karşı gelemezler. Estetiğe ve güzelliklere hayrandırlar. Boğa'yı güzellik ve lüks gezegeni Venüs yönetir. Bu gezegenin etkisi altında Boğa insanı, fiziksel zevklere duyarlı, estetik değer yargıları güçlü, kişisel konforuna ve rahatına düşkün, duyarlı bir karakter sergiler.
Boğaların bağlılık duyguları güçlüdür. Yardım etmeyi severler. Dostlarının sorunlarına asla tepkisiz kalmazlar. Dostluklara, arkadaşlıklara önem verirler.
Boğalar konuşkan insanlardır. Ancak gerekli olduğu kadar ve belli sınırlar çerçevesinde konuşmasını bilirler. Duygularını anlatmakta her zaman zorlanırlar. Kendilerini yanlış ifade etmekten çekinir bu nedenle insanlar tarafından çoğu zaman olduklarından daha farklı tanınırlar.
Boğa'yı yöneten sevgi ve güzellik gezegeni Venüs ona Terazi'ye olduğundan daha faklı etki gösterir. Tipik bir Boğa sıcakkanlı, arkadaş canlısı, şefkatli ve ihtiraslı bir insan olsa da çoğu zaman bunu göstermeyebilir.
Boğa bu burcu ifade etmek için iyi bir semboldür. Amaçlarına ulaşmak isteyen Boğa gücünü kullanır. Ne istediğini iyi bilir ve inatla üzerinde çalışmaya devam eder.
Boğa erkekleri genellikle cömert, sevecen, yumuşak huyludurlar. Ama buna güvenerekten sakın onu kızdırmaya, önünde kırmızı pelerin sallamaya kalkmayın. Boğa'yı sinirlendirmek gerçekten zordur. Eğer bunu başarabilmişseniz o arenadaki gözü dönmüş bir Boğa'ya dönüşecek, önüne gelen her şeyi mahvedebilecektir.
Boğalar rahat ve konfor düşkünüdürler. Evlerinde yaşamlarını kolaylaştıracak bütün alet ve araç gereçleri mutlaka bulundururlar.
Boğa'nın yönetici gezegeni Venüs diğerleri ile kıyaslandığında daha az şans getiren olarak bilinmektedir. Buna rağmen Venüs Boğa'nın iyi dostudur. O mutluluk ve başarı getirir. Ayrıca ona çevresindekilere karşı kullanabileceği inanılmaz cazibe ve çekicilik gücü de verir.
Boğa diğer insanları anlamakta güçlük çekebilir. Buna rağmen genellikle uyumlu bir insandır. O bazen içine kapanık ve suskun davranarak çevresindekileri sıksa da genel olarak arkadaşlıkları sever.
Boğa kadını oldukça sadık ve dürüst bir karakter sergilemekle birlikte evinde uyumlu bir ortam yaratma konusunda çok yeteneklidir. Boğa'lar evleri düzenli ve rahat olduğu sürece iyi çalışırlar ve kendilerini iyi hissederler.
Başarılı olacağınız meslekler: Parayı çok sevdiği için bankacılık, kuyumculuk, muhasebecilik, ticaret alanlarında başarılı olabilirler. Ayrıca çok sabırlı oldukları için doktor, heykeltıraş, ressam, müzisyen, is adami, el sanatları, reklamcı, mimar, emlakçı, dişçi, mühendis, memur meslekleri de ideal meslekler arasındadır.
Olumlu yönleri: Sabırlı, pratik, tutumlu, sadık, iradeli, dirençli, yardımsever, koruyucu, güvenilir, uyumlu, kararlı, sıcakkanlı
Olumsuz yönleri: Tembel, bencil, obur, inatçı, sabit fikirli, alıngan, sıkıcı
Burcun ünlüleri: Shakespare, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Karl Marx, Kraliçe II. Elisabeth, Lenin, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Sigmund Freud, Harry Truman, Cher.
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet