Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

Çin Astrolojisi nedir:
Çin (doğu) ay takvimi, m.ö. 2367 - m.s.61 yılları arasında ortaya çıkmış olan, sadece bir horoskop değil, aynı zamanda günümüze kadar gelmiş olan güzel ve eski bir efsanedir. Basit bir ay takvimi dönemi 12 yıldır. Tam veya büyük dönem ise 60 yıl olarak belirlenmiştir. Bu büyük dönem de 12 yıllık 5 küçük dönemden oluşur.
Her 12 yıllık takvim dönemi bilinen eski bir efsaneye göre düzenlenmiştir. Efsaneye göre Buddha dünyadan ayrılmadan önce bütün hayvanları yanına çağırmış. Buddha'nın çağırdığı hayvanlardan sadece 12 si gelmiş. Gelen hayvanlara teşekkür ederek Buddha onları ödüllendirmek istemiş. Her yıla sırasıyla bu hayvanlardan birinin adını vermiş ve o yılı adını verdiği hayvanın egemenliği altına bırakmış. Yılların sıralaması ise hayvanların Buddha'nın huzuruna geliş sırasına göre düzenlenmiş. Böylece Buddha'nın yanına ilk gelen Fare'den başlayarak yıllar Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Keçi, Maymun, Horoz, Köpek ve son olarak da Domuz adını almışlar.


Günümüzde bu olay sadece eski bir doğu efsanesi olarak anlatılmaktadır. 12 mitolojik hayvan, uzak doğu astrolojisine göre, insanların karakter ve yaşamlarına etki etmektedir. Böylece, bu yıllarda doğan insanların; doğduğu yılın adını alan hayvanın, özelliğini taşıdığı ileri sürülüyor.
İnsanların karakterleri hakkında ayrıntılı bilgiler ise doğum saati verir. Ay takviminde gün saat 11 de başlar. Bu saatten itibaren saatler ikişer saatli 12 bölüme ayrılmışlar. Her bölüm hayvanlardan birini adını almıştır. Bu hayvanlar doğum saatine göre insanların karakterlerini etkilerler. Bazen insanların doğum saati onları doğum yılından daha fazla etkileyebilir.
Çin astrologlarına göre Ay takviminin 12 hayvanı Güneş takviminin 12 Zodiak burcu ile bir arada insanların karakter ve yaşamlarını etkiler. Ay takvimine göre hangi hayvan yılında doğduğunuzu belirleyin ve kendi hakkınızda daha çok şey öğrenin.


Çin Astrolojik takvimine göre hangi yılda doğdunuz? Lütfen doğum yılınızı 1979 şeklinde giriniz.
Doğum Yılınız:
Doğum Yılı Hayvanınız:

Doğum yılı hayvanının özellikleri nelerdir?
Rüya Tabirleri Kahve Falı Burçlar Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Ay Takvimi
Copyright © AllNet