Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

İKİZLER BURCU

 Gezegeniniz: Merkür
 
 Grubunuz: Hava
 
 Uğurlu gününüz: Çarşamba
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Mimoza, lale, yasemin
 
 Uğurlu taşınız: Akik
 
 Uğurlu renginiz: Sarı, mavi
 
 Uğurlu sayılarınız: 9,13
 
21 Mayıs - 21 Haziran
 Uğurlu kokularınız: Manolya, Zambak
 
Hava grubunun ilk burcu olan İkizler burcunda doğmuşsanız sizde parlak zeka, mantık, neşe, konuşkanlık, yenilik merakı, bilme, öğrenme isteği görülecektir. Toplum ilişkilerinde başarılısınız. Çok arkadaşınız, dostunuz olacaktır. Onlara pek çok şey anlatacaksınız. Oysa gerçek düşüncelerinizi kimse bilemez. Yaşantınız bayağı hızlı geçecektir.
İkizler burcu insanı çift karakteri ile ün kazanmıştır. Ani değişiklikleri ve parlak fikirleri ile çevresindekileri zor durumda bırakabilir. Kendini sürekli yeniler. Bir fikre bağlı kalması zordur. Değişiklikler onu eğlendirir. Her ortama ayak uydurabilir. Bu insanlar çabuk düşünür, çabuk hareket ederler. Neşeli oldukları gibi suratsız da olabilirler. Çevresindekiler bir İkizler'i anlamakta bayağı zorlanırlar.
İkizler insanı zeki, yaratıcı, atılgan ve çok yönlüdür. Riskten hoşlanmaz. Sorunlarını halletmek için konuşma ve cazibe sanatını çok iyi kullanır.
Konuşmaktan inanılmaz derecede hoşlanırlar. Sadece çok kızdıkları zaman susarlar. Telefonda saatlerce konuşabilirler. Çok konuşur, konuşarak öğrenir, eğlenir, canlı, sosyal bir hayat yasarlar. İnsanların onlara geveze yakıştırmasını yapmamaları için konuşmalarında mantıklı konular seçerler. Bilmedikleri konularda bile uygun kelimeler seçerek, iyi sıralama yaparak saatlerce konuşabilirler. Bulundukları ortamlarda kısa zamanda dikkat çekerler ve çok sevilirler.
İkizler'in yönetici gezegeni Merkür diğer burç insanlarını bile zeka yönünden etkiler. Bu nedenle İkizler burcu insanı parlak bir zekaya sahiptir. Entelektüel konularda genellikle diğer insanları geride bırakır.
İkizler moral insanlarıdır. Moralleri kötü olan İkizler insanları sık sık sonradan pişman olacakları saçma ve mantıksız davranışlarda bulunabilirler.
Çeşitlilik bu burç insanlarının özellikleri arasındadır. Oldukça çok yönlüdürler. Dikkatlerini bir konu üzerinde yoğunlaştırmayı öğrendikleri zaman bunun bir zararını görmezler ve güçlerini daha iyi kullanırlar. Merkür İkizler insanlarının zihinlerine sürekli olarak merak duygusunu enjekte eder, bu da onları analiz etmek, araştırmak, ilgilenmek zorunda bırakır.
Parasal konularda İkizler kendini engellemelidir. Çok harcama yapar ve sonra da pişman olabilir. Hoşuna giden her şey için para harcayabilir. Para onun için yaşamının amacı değildir. Bu nedenle parasını gerektiği gibi harcamasını bilmelidir.
İkizler insanı zeki, akılcı, olayları kolay kavrayan, durumları kısa sürede analiz edebilen, yenilikler, değişiklikler yapabilen bir kişiliğe sahiptir. Akılcı biri işte de başarılı olabilir. Bu konuda eksiği zevkine düşkündür ve sadece zevk alabileceği konularla ilgilenir. Monotonluktan hoşlanmaz. Sıkılırsa işini yarım bırakıp gider. Aynı ortamlar, aynı yüzler onları çok sıkar. En büyük kusurları kararsızlıklarıdır. Bu burcun insanlarının anı anına uymaz. Değişiklikten büyük zevk alırlar ama bu sebepten huzursuz olurlar. Sürekli olarak gerginlik yasarlar. Ayni anda birden fazla konu varsa mutluluklarına diyecek yoktur.
Aşkta derin olmayan yaşar. Epey maceracıdır. Aşk onun için bir oyun olabilir. Ayrıca bir insana bağlı kalmaktan hoşlanmayabilir. Kısıtlandığı zaman beklenmedik tepkiler gösterebilir. Cinselliğe fazla önem vermez. Birden fazla evlilik geçirebilir.
Başarılı olacağınız meslekler: İkizler insanı basın yayın, edebiyat, felsefe, ekonomi, reklamcılık, ticaret, eğitim, matematik, tip, kimya, fizik alanlarında başarılı olabilirler. Sporu severler ve iyi bir sporcudurlar. Bu arada isterlerse iki ayrı işi de bir arada yürütebilirler. İki yada üç şeyi bir arada yapmak İkizlere zor gelmez, tam tersine bu hayat prensipleridir. Siyaset de meslek olarak ilginç gelebilir.
Olumlu yönleri: Konuşkan, uyumlu, entelektüel, mantıklı, neşeli, hareketli, her işe yatkın
Olumsuz yönleri: Değişken, geveze, dedikoducu, ikiyüzlü, yüzeysel
Burcun ünlüleri: Pascal, Offenbach, Clint Eastwood, Puşkin, Joan Collins, Vagner, John F. Kennedy, Strauss, John Wayne, John Kennedy, Kathleen Turner, Nilüfer, Marilyn Monroe, Schumann, Paul McCartney, Tony Curtis, Bob Marley
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet