Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

KOÇ BURCU

 Gezegeniniz: Mars
 
 Grubunuz: Ateş
 
 Uğurlu gününüz: Salı
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Papatya, gelincik
 
 Uğurlu taşınız: Pırlanta, yakut
 
 Uğurlu renginiz: Kırmızı
 
 Uğurlu sayılarınız: 1,9
 
21 Mart - 20 Nisan
 Uğurlu kokularınız: Manolya, Sardunya
 
Şanslı bir burçta doğmuşsunuz. Koç burcu Ateş grubunun ve Zodyak'ın ilk burcudur. Bu nedenle liderliği, önderliği, yol göstericiliği temsil eder. Koç burcu insanları öncü ruh taşırlar. Genel olarak Koç burcu insanları hareketli, maceraperest, cesur, idealist, atılgan, zeki, konuşkan, neşeli, kendini beğenen, heyecanlı ve ateşli insanlardır. Yenilgiden korkmazlar. Başka insanların cesaret edemeyeceği işleri yapmaya kalkışırlar. Ellerindeki fırsatları iyi değerlendirirler. Her zaman gergindirler ve girişimlere atılmaya hazır durumdadırlar. Koç burcu insanı rekabeti ve yarışmayı sever. Birinci olacağından her zaman emindir. Yapı olarak her şeyi hızlı kavrayabilir. Zorluklar onu yolundan alıkoyamaz, tam tersi mücadeleye teşvik eder. Her zaman acele eder. Başarması gereken çok işin olduğuna inanır.
Koç burcu insanı oldukça hareketli ve atılgandır. Kesin ve net şeylerden hoşlanır. Her şeyin açık ve anlaşılır olmasını ister. Davranışları anidir, insanları şaşırtabilir. Düşüncelerini hiç saklamadan açıklar. Özgürlük ve bağımsızlığa düşkündür.
Koç'un öz yıldızı olan Mars cazibe, savaş ve seks temsilcisidir. Koç'un kavgacı yanı da bu gezegenden geliyor. Hemen öfkelenen tepki gösteren yapıdadır. Kararının doğru veya yanlış olduğunu hiç düşünmeden sonuca gidiyor ve genellikle başarılı oluyor. Başkalarının düşünceleri Koç'u alakadar etmez, önemli olan kendi düşüncesidir. Bazıları bu yüzden Koç'un bencil olduğunu düşünürler.
Koç insanı kendine verilen işi kusursuz yapacaktır. Zorluklar ve sorunlar onu vazgeçiremez asla pes etmeyecektir. Bu sırada güçlü Mars Koç'a zorluklara dayanma gücü ve çalışkanlık verir. Bu sayede başarıya gidecektir. İş hayatında Koç idarecilik yeteneğine sahiptir. Koç'un parası değerli değildir. O para kazanmasını çok iyi bilir ama eline geçenleri de kısa zamanda tüketir. Zaten servet peşinde koşan insanlar olarak bilinmemektedirler. Seçenek olarak şöhret veya servet sunulursa Koç hiç kuşkusuz şöhreti seçecektir. Koç insanı dikkat merkezinde kalmaya bayılır. Sırf dikkat çekmek ve gösteriş için bazı yardımseverlik işlerine karışabilir. Oysa yardımseverlik bu burcun özelliği değildir.
Her şeyi uluorta açıklamaktan yanadırlar. Akıllarına geleni olduğu gibi söylerler.Düşüncesizce yaptıkları hareket ve konuşmalarla kendilerine düşman kazanabilir ve dostlarını kolayca kaybedebilirler. Bu nedenle Koç'ların eyleme geçmeden önce aceleci davranmak yerine bir azcık düşünmeleri gerekebilir.
Doğallık Koç insanının yapısındadır. Bu Güneşin etkisi altında olduğundan kaynaklanır. Yaşamdan zevk alır ve şikayet etmez. Bitmez enerji ve yaratıcılığı ile insanları şaşırtır. Yasakları dikkate almaz ve kendi istediği gibi davranır. Koçlar tekdüzeliği sevmezler. Maceraperesttirler ve sürekli yeni macera peşinde koşarlar. Cinsellik ve aşk Koç insanı için önemlidir. Aceleci karakteri yüzünden erken evlenmeye teşebbüs edebilir. Eşi karakter sahibi, güçlü bir insan olmalıdır. Koç çocukları genellikle başarılıdırlar. İnatçılık ve kendini beğenmişlikleri ile dikkat çekseler de başarıları yüzünden ailelerinin gurur kaynağı olabilirler.
Başarılı olacağınız meslekler: Koç burcunda doğanlar iyi bir makinist, araştırmacı, arkeolog, modacı, reklamcı, psikolog, psikiyatrist, kaşif, kasap, mucit, mühendis, asker, itfaiyeci, dişçi, sporcu, yönetici, polis, mühendis, kimyacı, yazar, eleştirmen, silah imalatçısı, ressam olabilirler. Değişikliklere yeniliklere açık konuları seçmelidirler. Cesaret, direnç ve güç isteyen meslek üstünde de durabilirler. Parasal konularda başarılı olmayacakları için ticareti seçmeleri tavsiye edilmemektedir.
Olumlu yönleri: Yenilikçi, öncü, maceracı, dürüstlük, örgütleme yeteneği, girişken, atılgan, yönlendirici, cesur, enerjik, canlı, özgür, hareketli, liderlik, konuşkan, hazır cevap
Olumsuz yönleri: Egoist, kavgacı, alaycı, çabuk sinirlenen, isyankar, aceleci, saldırgan, hiddetli, sabırsız, kendini beğenmiş
Burcun ünlüleri: Leonardo da Vinci, Charlie Chaplin, Rafaello, Descartes, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Gogol, Bismark, Adolph Hitler, Vincent Van Gogh, Emil Zola, Hans Andersen
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet