Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

KOVA BURCU

 Gezegeniniz: Üranüs
 
 Grubunuz: Hava
 
 Uğurlu gününüz: Pazar
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Menekşe, kuşburnu
 
 Uğurlu taşınız: Kristal
 
 Uğurlu renginiz: Mavi, lacivert
 
 Uğurlu sayılarınız: 1,4
 
21 Ocak - 20 Şubat
 Uğurlu kokularınız: Zencefil, yasemin
 
Kova burcu Hava grubunun son burcudur. İnsanı çok zeki, bağımsız, yenilikçi, insancıl, neşeli, kendini çok beğenen, başkalarından üstün olduğuna inanan biridir. Kova çok akıllıdır ve iyi plan yapar. Hemen her konuda teorik bir bilgiye sahiptir. Uygulamada başarılıdır. İyice düşündükten sonra eyleme geçer. Yönetimin kendisinde olmasını ve herkesin ona uymasını tercih eder. Zaman, zaman işte yenilik, değişiklik yapmayı arzu eder.
Kova yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, ileriye dönük bir kimsedir. Kova insanı bazen yenilik merakıyla çevresindekileri bıktırabilir. Sürekli olarak yeni deneyler ve tecrübeler yaşamak isterler. Geleneksel ve alışılagelmiş tutumlardan kopmak için elinden geldikleri kadar farklı yollar ararlar.Yine de işinde başarılıdır. Bu burcun insani ailenin ve çevrenin beklentilerine uymayan, onlarla arasında sanki şeffaf bir duvar olduğu duygusunu taşıyan bir çocuk olarak büyür. Elini sürdüğü her şeye yeni bir kavram getirir.
Kova burcunun en önemli özelliklerinden biri de insancıllıktır. Kovalar uyumlu, insanlarla tartışmayı sevmeyen ve adaleti seven insanlardır. Önyargıları ile hareket etmekten hoşlanmazlar. Kafalarına koydukları işi mutlaka başarırlar. Hem inatçı, tutarsız, sabırsız ve sebatsızdır, hem de toleranslı, açık görüşlüdür. Hem isyankar, hem de barış severdir. Hem bencil değil, hem kendini beğenmiştir.Bu özellikler anlaşılmasını zorlaştırır.
Kova parayı sevmezmiş gibi davranır. Hatta sıkı sık bunu söyleyebilir. Ama parası inanılmayacak kadar kıymetlidir. Cömert intibası bırakmaya çalışsa da sıkı ellidir ve parayı başkalarından bekler. Bu burç insanına paradan söz edilmemelidir.
Kova burcu insanı dışa dönüktür. Yenilikleri sever, yeni kimseleri tanımaya bayılır. Başkalarının fikirlerine önem vermemekle beraber, dinleyebilir. Yine de Kova'lar kendi görüşlerinden vazgeçmezler. Bilimsel kafaya sahip olmalarına karşın bilim adamı olmayabilirler. Kova burçları dik başlı olur, kendini dinleyenlerin ne demek istediğini anlamadıklarını sanırlar ve kızarlar. Güçlü bir kişilik sahibidir. İstekleri ve arzuları daima güçlüdür. Dostları için özveride bulunan biri sayılmaz.
Kova insanı neşeli, konuşkan, sevimli, cana yakın bir insandır. O insanları neşesi, ilgisi, bilgisi ile çok etkiler. Buna karşılık Kova insanı çok duygusal değildir. O aşkı da bir yenilik, bir değişiklik saymaktadır. O ilişkiden bıktığı zaman arkasına bakmadan gider. Bu fikrini hiçbir şey değiştiremez. Belirli birine uzun süre aşık kalmak Kova burcu insanini sıkabilir. Cinselliğe fazla önem vermez. Sevgilisinin aynı zamanda arkadaşı olmasını tercih eder.
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, bilgisayarcılık, nörolog, öğretmenlik, bilim adamı, yazarlık, elçilik, sosyologluk, yazarlık, arkeolog, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalatçılık, yöneticilik, organizatörlük
Olumlu yönleri: Sağduyulu, hümanist, mucit, reformist, vefalı, entelektüel, yenilikçi, insancıl, bağımsız, iradeli, arkadaş canlısı, iradeli, yaratıcı, sadık
Olumsuz yönleri: İhmalcilik, israfçılık, garip, muhalif, anlaşılmaz, dik kafalı, usulsüz, sabit görüşlü, huysuz, geleneklere karşı gelen, çılgın, isyankar, kendini beğenmiş
Burcun ünlüleri: Abraham Lincoln, Galileo, C. Dior, Clark Gable, Schubert, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Jack Lemmon, John Travolta, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart, Thomas Alva Edison, Charles Darwin, Charles Dickens, Jules Verne, John Travolta.
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet