Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

YAY BURCU

 Gezegeniniz: Jüpiter
 
 Grubunuz: Ateş
 
 Uğurlu gününüz: Perşembe
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Menekşe, leylak
 
 Uğurlu taşınız: Turkuaz
 
 Uğurlu renginiz: Mor, mavi
 
 Uğurlu sayılarınız: 5,7
 
23 Kasım - 21 Aralık
 Uğurlu kokularınız: Menekşe, nergiz
 
Yay burcu Ateş grubunun son burcudur. Yay insanı oldukça yetenekli, idealist, yenilikler yapabilen, çabuk ilgilenen ve kısa sürede bıkan, çok kısmetli biridir. Her şeye geniş bir açıdan bakar. Kendine güvenlidir.
Yay insanı talihlidir. Çünkü yıldızı neşe, bolluk, zenginlik yıldızı Jüpiter'dir. Paraya fazla önem vermez. Zevkleri için bol para harcar. Dostlarına sevdiklerine para yardımı yapabilir. Para konusunda çok değerli bilgiler verebilir. İnsanların yatırımlar yapmasını sağlayabilir. Yay iyi bir konuşmacıdır ve çok etkileyici konuşmalar yapabilir.
Yay iyimser, hareketli, neşeli ve meraklıdır. Bilmeye, öğrenmeye büyük önem verir. Yalnız çok sabırsızdır. Beklemeye hiç tahammülü yoktur. Bir süre bekletilirse saldırganlaşabilir ve tanınmaz hale gelebilir.
Yay sabırsız olduğu için bazen aceleci davranabilir. Emin olmadığı konularda iyice araştırmadan yanlış adımlar atabilir. Bu onun sonradan pişman olmasına neden olur. Sık sık hayal kırıklığı yaşar.
Yay burcu insanları gençken aşırı aykırı davranışlarda bulunurlar, dikkatsiz olup heyecanı severek yasarlarsa geçmişten çok dersler alırlar. Özgürlüklerine düşkündürler. Ciddi islerde ve felsefe konularında çok başarılı olurlar. Adildirler, başkalarını savunmaya kalkarlar. Başkalarının duygularına pek önem vermezler, ama içtendirler.
İş hayatında başarılıdırlar, çünkü çok çalışkandırlar. Bu çalışkanlıkları ile kısa sürede göze girerler ve yükselirler. Yay'lar gezmeyi, seyahat etmeyi severler. Mesleklerini buna göre seçerlerse çok başarılı olabilirler. Jüpiter sayesinde zengin olabilirler. İsterlerse iki ayrı işte de çalışabilirler.
Yay yenilikler, değişiklikler sever. Gezmeyi, görmeyi, öğrenmeyi ister. Fırsatını yakalarsa bütün dünyayı dolaşır. Yay'ın inançları oldukça kuvvetlidir. Çevresindekilere bu konuda baskı yapmaz veya bu tür konulara fazla girmez. Yaylar genellikle dindar insanlardır. Yay'lar bağışlayıcıdırlar, alışkanlıklarını da kolay değiştirirler.
Yay insanı bağımsızlık ve özgürlüğüne düşkündür. Onun sayısız ahbabı ve dostu vardır. Çevresinde de kendisi gibi neşeli ve çok yönlü insanlar görmek ister. Somurtkan, sıkılgan insanlarla bir arada olmaktan hoşlanmaz. Yay dışadönük, neşeli, gününü gün etmek isteyen biridir. Gönül maceralarından zevk alır. Oldukça havaidir ve maceraları uzun süreli sayılmaz. Çabuk sıkılabilir. Evlilik ilişkisi pek Yay burcuna göre değildir. Yay burçlular macera sever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Değişik kişilerle aşk maceraları yasayabilirler.
Başarılı olacağınız meslekler: Bankacılık, yabancı diller uzmanlığı, filozofluk, avukatlık, komisyonculuk, menajerlik, seyahat acentesi elemanlığı, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıçlık, avukatlık, hukuk müşavirliği, memurluk, devlet adamlığı, öğretmenlik, sanatkarlık, araştırmacılık, çevirmenlik
Olumlu yönleri: Kendine güvenen, iyimser, keyifli, güler yüzlü, neşeli, dışa dönük, girişimci, açık düşünceli, uyumlu, felsefe ve yargı yeteneği olan, özgürlük seven, dürüst, güvenilir, şanslı
Olumsuz yönleri: Abartıcı, aşırı iyimser, çabuk bıkan, sabırsız, başkalarını küçümseyen, huzursuz, aşırı uçlarda, dikkatsiz, fazla iyimser, sorumsuz, kaprisli
Burcun ünlüleri: Nostradamus, Fredrich Engels, Jimmi Hendrix, Papa 23. John, Frank Sinatra, Gustave Flaubert, Jane Fonda, Kirk Douglas, Ludwig van Beethoven, Mark Twain, Walt Disney, David Carradine,Winston Churchill, Swift, Carnegie, Schtrauss, Garibaldi, Pinochet, Woody Allen, Tina Turner
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet