Giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız

YENGEÇ BURCU

 Gezegeniniz: Ay
 
 Grubunuz: Su
 
 Uğurlu gününüz: Pazartesi
 
 Uğurlu çiçeğiniz: Zambak, nilüfer
 
 Uğurlu taşınız: Yakut
 
 Uğurlu renginiz: Beyaz, gri
 
 Uğurlu sayılarınız: 3,7
 
22 Haziran - 22 Temmuz
 Uğurlu kokularınız: Leylak, menekşe
 
Yengeç Su grubunun ilk burcudur. Bu burç altında doğan insanların belirgin özellikleri duygulu, duyarlı, sabırlı, güvene kavuşmak isteyen, iyi niyetli olmalarıdır.
Yengeç sezgisi güçlü biridir. Olacakları önceden anlar ve ona göre önlemini alır. Genelde etkin olmamayı tercih edebilir. Bazen hiç beklenmedik bir şekilde coşup çevresindekileri hayretler içinde bırakabilir.
Paraya düşkündür. Para onun güvenlikte olması için bir araçtır. Para sayesinde rahat bir yaşam sürebileceğine inanır ve bunun için yatırımlar yapar. Eli çok bereketlidir. Bu sayede her işten kazançlı çıkar. Bir yatırıma atılmadan önce olumlu ve olumsuz yönlerini iyi analiz eder, araştırır. Ancak kazanacağına ikna olduktan sonra düşüncelerini eyleme dönüştürür.
Dostluklara önem verir. Yengeç çok anlayışlı bir insandır. Dostlarının dertleri, sorunları onu ilgilendirir, özveride bulunur. Sezgiye önem verir. Çok derin, yoğun duyguları vardır. Yengeç romantik ve idealisttir.Yengeç sevmeyi ve sevilmeyi istemektedir. Sevgi onun için her şeyden, paradan da önemlidir. Yengeç insanı sevgiyi aramaktadır. Kısa süreli ilişkiler ona göre değildir. Oldukça sadıktır, sevdiklerini çok kıskanır. Yengeç yuvasına oldukça düşkündür.
Yengeç'ler anlaşılması güç insanlardır. Kimi zaman çok neşeli kimi zaman somurtkan olabiliyorlar. Çok konuşmayı sevmezler. Konuşmaktan çok düşünmeyi tercih ederler. Bazen çok donuk biçimde susarlar. Ama yaptıkları ani çıkışlarla yakınlarını şaşırtırlar. Yengeç'in anlaşılması güçtür, çünkü ruh haline göre davranmaktadır. Kendini açıkça göstermez, bu biraz güvensizlikten, biraz da gizlilikten yana olmasından kaynaklanır. Bu güven eksikliği ve kendine dönüklük ile mücadele etmesi gerekir. Bunu, en derinde gizli duygusal enerjiyi yaratıcı bir girişimle yüzeye taşıyarak yapabilir. Gezmeyi, görmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severler.
Yengeçler alıngan insanlardır. Kolay affetmezler. Bazen küçük bir olayı büyütüp kavga çıkarabilirler. Eleştiriden hoşlanmazlar, ama başkalarını eleştirip kırmaktan da çekinmezler. Yengeç burcunun insanı bilimi sever. Öğrenmek, bilmek onun en çok sevdiği işler arasındadır.
Yengeç'ler çok çekingen insanlardır ve burçlar arasında reddedilmekten en çok korkanlar da Yengeç'lerdir. Amaçlarını iyi belirler ve amaçlarını gerçekleştirmek için çok dikkatli ve yavaş adımlar atarlar. Hedeflerine doğru yavaş yavaş tırmanırlar. Ve hiç beklenmedik bir anda istediklerini elde eder ve asla bir daha bırakmazlar.
Yengeç konfor ve rahatlıktan hoşlanır. Bu nedenle yaşamı için uygun her türlü araç gereçleri bulundurmak onun için önemlidir.
Yengeç burcu insanı çok hassas ve duygusaldır. Genelde içine kapanık, kuruntucu ve çok kuşkucudur. Ve kendinden emin olmadığı sürece iş ve aşkta kendi gerçek benliğini kolay ortaya koymaz. Bu burç yuvayı simgelediğinden yengeçler yuvalarına çok bağlı ve düşkün olurlar.
Yengeç çok derin duygulara sahiptir. Bu burçta doğan insanlar gençlik görüşlerini ileri yaşlarına kadar korurlar ve sık sık gençliklerini, çocukluklarını özlerler. Bu burç insanları anne ve babaları ile fazla oturmayı her zaman tercih ederler. Duygusal ilişkilerde çok özverilidirler.
Yengeç her zaman çevresindeki insanların şefkatine ihtiyaç duyar, kırıcı sözlerden ve eleştirilerden nefret eder.
Yuvasına çok bağlı olmasına rağmen Yengeç seyahat etmekten de hoşlanır. Özellikle deniz yolculuğuna bayılır.
Uyumlu ve aktif Yengeçler genellikle sadıktırlar ve bir çoğu ülkesine bağlı insanlardır. Onlar aynı zamanda romantik olabilirler ve çoğu zaman kendilerini feda etmekten çekinmezler.
Başarılı olacağınız meslekler: Turizm, iş adamı, denizci, otelcilik, ithalat-ihracat, hemşire, pilotluk, gemicilik, petrolcülük ve sivil maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık, ev kadını, antikacı, tarihçi, balıkçı
Olumlu yönleri: yumuşak huylu, nazik, iyi kalpli, merhametli, duyarlı, hassas, sevimli, sadık, yuvasına bağlı, koruyucu, hayal gücü kuvvetli, vatansever, sempatik, önlemci, ısrarlı, merhametli, becerikli, zeki, tutumlu
Olumsuz yönleri: Dikkatsizlik, duygusallıkta aşırıya kaçma, heyecanlı, züppe, kuşkucu, alıngan, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, değişken, kıskanç
Burcun ünlüleri: Rembrand Van Rijn, Jean Jacques Rousseau, Barbara Cartland, Bill Cosby, Brigitte Nielsen, David Hasselhoff, Ernest Hemingway, Giorgio Armani, Isabella Adjani, Jul Sezar, Lady Diana, Louis Armstrong, Nathalie Wood, Pierre Cardin, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Yul Brynner, Lady Diana
Burçlar Sayfası Kahve Falı Çin Astrolojisi Ari Astrolojisi Çiçek Horoskopu Rüya Tabirleri
Copyright © AllNet